Nöroloji

 

Adı soyadı: Gülser KARADABAN EMİR

Doğum tarihi ve yeri: 20.04.1983, Denizli

Yabancı dil bilgisi: İngilizce

Görev yeri: Malazgirt Devlet Hastanesi

İletişim bilgileri (e-posta adresi): g_karadaban@hotmail

Gülser Karadaban Emir, 1983 yılında Denizli ilinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerimi Denizli’de tamamladı 2001 yılında girdiğim Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu İlk mecburi hizmet görev yeri Denizli Beyağaç Toplum Sağlığı Merkezi’nde tamamladı. 1,5 yıl Ankara Numune Hastanesi Patoloji Kliniği’nde asistanlık yaptıktan sonra 1,5 yıl Denizli Çal ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi’nde pratisyen tabip olarak görev yaptı. 2012 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimime başladı. Ağustos 2017 tarihinde uzman hekim unvanını aldı. Kasım 2017 tarihinden itibaren Malazgirt Devlet Hastanesi’nde nöroloji uzmanı olarak görev yapmaktayım.

 

 

 

 

Nöroloji

 

Nöroloji sinir sisteminin anatomik ve fizyolojik özellikleri ile çeşitli nedenlerle ortaya çıkan bozukluklarını ve klinik sendromlarını inceler. Günümüzdeki bilimsel gelişmeler, doğal olarak nörolojiye de yansımış ve nörolojinin alt bölümleri ortaya çıkmıştır. İyi organize olmuş nöroloji bölümleri, bu yapılanmayı oluşturabilen kuruluşlardır. Çeşitli nörolojik hastalıkların tanı ve tedavileri ancak bu işbirliğini gerçekleştirebilen nörolog grubu tarafından, en iyi şekilde yapılabilmektedir. Memorial Nöroloji Bölümü bu anlayışla yoluna devam etmektedir.

Nörolojinin ilgilendiği hastalıklar

  • Beyin damar hastalıkları
  • Baş ağrısı (migren), epilepsi (sara)
  • Periferik sinir hastalıkları
  • Kas hastalıkları
  • Multipl Skleroz ve benzeri hastalıklar
  • Uyku bozuklukları
  • Baş dönmesi
  • Parkinson hastalığı
  • Alzheimer ve benzeri demans hastalıkları
  • Beyin ve omurilik tümörleri ve iltihaplanmaları

Modern tıp uygulamalarında, gelişmiş laboratuvar çalışmaları önemli katkı sağlamaktadır. Laboratuar, nörolojik hastalıkların tanı ve tedavilerinde önemli yer tutmaktadır. Özellikle beyin damar hastalıklarında çok önemli olan radyoloji bölümü, kesintisiz hizmet vermektedir. CT, MR, Anjiografi, girişimsel nöroradyoloji uygulamaları nörolojik hastalıkların teşhislerinde ve tedavisinde önemli yer tutmaktadır. Başta epilepsi ve bilinç bozuklukları olmak üzere çeşitli hastalıklarda tanı da önemli olan uyanıklık ve uyku EEG tetkiklerinin yapıldığı EEG Laboratuvarı, uyku bozukluklarında kullanılan tüm gece Uyku Laboratuvarı ve sinir ve kas hastalıklarının tanısında kullanılan EMG ve Uyarılmış Yanıtlar Laboratuvarı Nöroloji Bölümü’nün belli başlı laboratuvarlarını oluşturmaktadır.

Share This:

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.malazgirtdh.gov.tr/?page_id=1082